дивоградби

Пронајдени се 20 резултати на тема „дивоградби“
Вести

Стоилковски: „Цареви Кули“ да добие правна разрешница со судење за злоупотреба на службената положба на Заев!

Власта се уште ги крие вистинските одговори за случајот „Мавровка“. Не се знае ниту како дојде до тоа неколку бетонски катови да бидат...
Вести

Стоилковски: Еве прилика за популистите Заев и  Ахмети, по примерот на „Мавровка“, да ги упатат багерите нека срушат и на Шапка

Заев и Ахмети рушат дивоградби ама селективно и на диво! Зборовите мафија и власт во Македонија се синоними и означуваат едно исто –...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: По принципот на бесплатно рушење кај Мавровка, бараме владата да ги сруши дивоградбите на Кале, Матка и во Охрид, во спротивно докажува дека прави крими театар

Кога веќе владата го откри идентитетот на инвеститорот на дивоградбата во Мавровка која се изгради во нивно време, и се понуди бесплатно...
Вести

Ивановски: По 2018 година не се знае што се случувало со градбите затоа законот за легализација на дивоградби се носи без дебата

Сега е актуелен законот за легализација на дивоградби и работата е што сега нема никаква бројка за колкав број на градби што се диво...
Вести

Арсовски: УНЕСКО не прогледува низ прсти за сите нелегални хотели, минариња, тераси и бази како што тоа го прави Заев и Георгиевски во Охрид

Криминалниот картел на чело со аболицираниот премиер Зоран Заев продолжува со самоволието и беззаконието, на штета на македонската...