дивоградба

Пронајдени се 19 резултати на тема „дивоградба“
Вести

Стоилковски: Тоа што власта се радува за обично спроведување на закон покажува колку се криминогени, дивоградбата кај касарната Илинден исто така треба да се сруши

Срамно е да се прави театар од почитување на закони. Да се радува општеството за случај каде се спроведува закон говори за степенот на...
Македонија

Падна договор помеѓу Усеини и градоначалникот на Охрид: Наместо уривање се дислоцира бетонската база крај охридското крајбрежје

Започна да се дислоцира наместо да се руши бетонската база во Охрид откако без никаква документација советникот на општина Охрид Нефи...
Хроника

Во Струга никнуваат дивоградби на секој чекор- кривична пријава за сопственик и инвеститор на автокамп и два помошни објекти

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Б.К. (50) од с.Калишта, струшко, поради постоење...
Вести

Заев признава: Со Беџети разговарав за судски одлуки и за однесувањето на членовите на судскиот совет избрани од парламентот

Во својот најнов Фејсбук статус Зоран Заев призна дека разговарал со градоначалникот на Сарај Блерим Беџети за судски одлуки и за однесувањето...
Општини

ФОТО: Во заштитената зона на охридското крајбрежје се гради- општината „не знае“ во чија сопственост е објектот

На барање на КУРИР општина Охрид ни одговори на неколкуте поставени прашања во врска со дивата изградба која никна во заштитената зона...