дивна карлеуша

Пронајдени се 53 резултати на тема „дивна карлеуша“
Познати

Карлеуша неутешна од смртта на нејзината мајка – со ќерките пристигна на гробиштата, а букетот крие силна симболика (ФОТО)

Денес на 3 март се навршуваат три години од смртта на некогашната српска радио водителка Дивна Карлеуша, мајката на пејачката Јелена...
Познати

Јелена Карлеуша го посети гробот на нејзината мајка па и ги посвети овие зборови! Никој не остана рамнодушен (ФОТО)

Пејачката Јелена Карлеуша пред четири години ја загуби мајка си Дивна Карлеуша, која и беше најголема поддршка во животот. Јелена и...
Познати

Нема ден да не се потсети на неа: Карлеуша не може да се помири со нејзината смрт, објави заедничка фотографија и песна која ја кине душата

Не проаѓа ден, а Карлеуша да не се потсети на својата мајка или пак да објави фотографија на социјалните мрежи со неа. Болката на пејачката...
Познати

Карлеуша црнината на овој ден не ја симнува од себе: Замина мојата љубов, мојот борец, моето засолниште од злото (ФОТО)

Српската пејачка Јелена Карлеуша денеска го живее еден од најтажните денови во годината. Таа потсетувајќи се на својата мајка денеска...
Познати

Карлеуша се прости од писателката со порака која таа и ја испратила откако починала мајка и Дивна- ова е големината на човекот (ФОТО)

Море од познати личности се опростуваат од српската писателка Исидора Бјелица која почина вчера на 53 годишна возраст по повеќе годишната...
Познати

Година дена без нејзината мајка: Овој детаљ кој го донесе Карлеуша на нејзиниот гроб вреди цело богатство, но не може да ја врати неа (ФОТО)

На денешен ден пред една година на 3 март 2019 година почина познатата водителка Дивна Карлеуша, а днеска по тој повод на гробиштата каде...
Познати

Снимија заедно песна која требаше да стане хит како на Карлеуша- Боки 13 поради затворот вчера не и го посети гробот на нејзиниот помен

Вчера пејачката Јелена Карлеуша одбележа шест месеци без својата мајка Дивна Карлеуша која почина на 3 март годинава. Српските медиуми...
Познати

Ги одбележа најболните шест месеци без својата мајка- кобната година и започна откако се појави во неговата емисија и ги кажа овие зборови

Српската пејачка Јелена Карлеуша заедно со нејзиниот татко, тетката Даниела и најблиските вчера присуствуваше на шестмесечниот помен...
Познати

Не издржа: Карлеуша на денот на својот роденден го посети гробот на својата мајка- кога ќе видите што и донесе ќе се наежите (ФОТО)

Пејачката Јелена Карлеуша денеска го прославува својот 41 роденден. Ова е прв роденден без својата мајка, па затоа реши во длабока болка...
Познати

Болката за мајка и не поминува: Карлеуша не ја држеше место на Велигден па облече црно, но им сокри на фановите каде оди (ФОТО)

Јелена Карлеуша потполно им се врати на обврските по долгата пауза по смртта на нејзината мајка Дивна Карлеуша. Фановите на пејачката...
Познати

Донесе несекојдневен подарок на нејзиниот гроб: Карлеуша повторно покажа колку Дивна е посебна во нејзиното срце (ФОТО)

Јелена Карлеуша се уште не може да ја прифати загубата на мајка и Дивна, која пред повеќе од 40 дена почина од тешка болест. Пејачката...
Познати

Ќе ве надвладеат емоции: Ќерката на Карлеуша облечена во црно прв пат дојде на гробот на својата баба на 40 дневниот помен (ФОТО)

Пејачката Јелена Карлеуша со својата тетка Даниела, ќерката Атина како и неколку блиску пријатели денеска одржаа 40 дневен помен за...
Познати

Златни букви на црн мермер- Карлеуша го уреди споменикот на својата мајка пред поменот, но за еден детаљ самата се погрижила (ФОТО)

Пејачката Јелена Карлеуша тешко ја поднесе смртта на мајка си, а утехата ја наоѓа посетувајќи го нејзиниот гроб секојдневно. Дивна Карлеуша...
Познати

За прв пат не сподели фотографија од мајка си по нејзината смрт: „Немој да плачеш над мојот гроб, јас не сум мртва“ (ФОТО)

Јелена Карлеуша се уште не може да се помири со смртта на својата мајка Дивна Карлеуша која почина на 3-ти март минатиот месец откако...
Познати

ФОТО: Последни моменти од болницата каде се лекуваше- Карлеуша објави како навистина изгледала нејзината мајка пред смртта

Јелена Карлеуша никако да ги заборави спомените од својата прерано почината мајка Дивна Карлеуша. И еден месец по ненадејната смрт...
Познати

Првите зборови во медиумите по смртта на мајка си ќе ви го скршат срцето: Калреуша има само една единствена желба… (ФОТО)

Пејачката Јелена Карлеуша пред два дена се врати како жири во „Ѕвездите на гранд“ по долгата пауза која ја направи откако ненадејно...
Познати

Не издржа и повторно се зави во црно: Карлеуша го посети гробот на Дивна- кога ќе видите што правеше со сопствените раце ќе се наежите

Пејачката Јелена Карлеуша вчера им се врати на работните обврски и на снимањето на емисијата „Ѕвездите на гранд“ дојде во црно бела...
Познати

Таа беше до неа додека умираше, а сега не се двои од нејзината внука: Сестрата на Дивна се огласи прв пат по смртта на својата сестра (ВИДЕО)

Познатата српска радио водителка Дивна Карлеуша почина на 3-ти март месецов на 61 година по тешката болест со која се справуваше со години...