директорка

Пронајдени се 23 резултати на тема „директорка“
Скопје

Се огласи директорката која прашуваше Фејсбук астролог за втор мандат: „Ми е битно да добијам затоа што сум способна“

Како што претходно објавивме, директорката на ООУ „Аврам Писевски“ во Бардовци, поставена од СДСМ, Матилда Бајкова, на страница за...
Вести

ЛИДЕР: МОБИНГ ВО ЈАВНОТО ЗДРАВСТВО – Директорката на Центарот за јавно здравје од Велес малтретира вработен! (АУДИО)

,,Економски Лидер” објави скандалозна снимака каде Анастасија Иванова директорката на Центарот за јавно здравје од Велес, која е назначема...
Вести

Директорката која нареди да се отстрани сонцето од Кутлеш со закани и навреди до граѓаните: „Козо трева ќе пасеш, го*ното ќе го лижеш“

Откако претходно сонцето од Кутлеш и пречеше на директорката на основно училиште во Струга каде истото беше нацртано на игралиштето,...
Занимливости

Директорка на градинка со совет до родителите- еве како децата да не почувствуваат дека им е досадно во изолација

Речиси и да нема родител на дете од градинка, кој овој период на вонредна состојба не се прашува – како да го занимава, но и како да го...
Вести

Директорката заразена од коронавирус ја пријавиле колеги на кои им се заканила да не ја пријавуваат, била и на симпозиум со 100 лекари!

Докторот Ненад Лазаров на својот Фејсбук профил сподели неколку статуси во врска со директорката на клиниката за кожни болести која...
Вести

Стаменковска Стојковски: Манчевски да не ја замајува јавноста и да ја повика на одговорност директорката на АВРМ за сите незаконски постапки

Наместо министерот Дамјан Манчевски да ја замајува јавноста дали јас ги разбирам или не бројките, нека ја повика на одговорност директорката...
Вести

Директорката на „Никола Карев“ прво вербално им се закани на учениците да не протестираа, па сега ги фотографираше буквално во лице

Откако КУРИР утрово објави вест дека директорката на средното училиште „Никола Карев“ им се заканува на учениците да не протестираат...