директор

Пронајдени се 48 резултати на тема „директор“
Општини

Ристески: Дали директор на ЈП соработник на градоначалникот е жирант за кредит од 200.000 евра за изградба на зградата кај Солидност?

На заканите од градоначалникот Јованоски дека ќе поднесе тужба за клевета, денеска Ристески на новинарско прашање одговори: “Јас...
Вести

Трипуновски до директорот на АХВ: Дали штитиш нечии бизнис и пријателски интереси на сметка на здравјето на граѓаните?!

Зоране, очигледно тебе ти дошол редот да глумиш дворски шут на Заеви и Филипче, па те терале да пишуваш статус кој и сам знаеш дека е лага...
Фудбал

Директорот на Премиер лигата: Играчите можат да ги продолжат договорите што истекуваат на 30 јуни, до крајот на сезоната

Извршниот директор на Премиер лигата, Ричард Мастерс зборуваше за договорите на играчите со клубовите. Тој рече дека фудбалерите имаат...
Општини

СКАНДАЛ: Директор на училиште им се заканува на деца, ги лаже дека ако протестираат ќе бидат казнети нивните родители (ВИДЕО)

На учениците од училиштето „Коле Нехтенин“ во Штип им беше ускратено правото на бесплатен превоз. Затоа тие се одлучиле да излезат...
Вести

„ДНО“: Директорот на македонската опера и балет ќе ги казнува вработените доколку хранат мачки, а хонорарците ќе ги брка! (ФОТО)

Оперскиот пејач Игор Дурловски на својот Фејсбук профил сподели соопштение кое било поставено пред службениот влез на Македонската...
Вести

Директорот на ИРИ од Вашингтон за Гласот на Америка за аферата „Рекет”: Многу е загрижувачки, истрагата да оди до крај

Многу е загрижувачки ако е точно, изјави директорот за Европа во ИРИ Пол Мекарти, во интервју за ВОА. – Судските институции во С. Македонија...