директор

Пронајдени се 103 резултати на тема „директор“
Вести

ЈА ДЕМОЛИРАЛ СО СЕКИРА, ПА ЈА ЗАПАЛИЛ КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ДИРЕКТОРОТ – хаос во студентскиот дом „Пелагонија“, поради не продолжување договор на вработен!

Канцеларијата на директорот на Студентскиот дом „Пелагонија“ денеска е пронајдена целосно демолирана и изгорена. Настанот се случил...
Општини

СКАНДАЛ: Вработени во струмичко јавно претпријатие плаќани од државата и граѓаните, работат во приватната фирма на директорот на ЈП Комуналец-Струмица (ВИДЕО)

Директорот на ЈП Комуналец Струмица, Зоран Ѓорѓиев ги злоупотребува вработените во претпријатието, односно истите наместо да бидат...
Регион

Директор на болница во БиХ набавил очила за заварување, наместо заштитна опрема – сега се соочува со казна од која сигурно се кае

Директор на болница во Босна и Херцеговина е осуден на 10 месеци затвор бидејќи за време на пандемијата на коронавирус набавил несоодветна...
Хроника

Кривична пријава за директорот на кичевското шумско стопанско: Противзаконски се договорил со правно лице и направил штета од 40.000 евра

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против З.К.(63) од Кичево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба...