дерби

Пронајдени се 14 резултати на тема „дерби“
Познати

На познатиот српски актер и водител му се заканува петгодишен затвор – учествувал во физичка пресметка на дерби Ц. Ѕвезда и Партизан

Популарниот српски актер и водител, Милан Калиниќ, се соочува со затворска казна во траење од пет години поради учество во тепачка на...
Фудбал

Јувентус покажа шампионски менталитет: Два автогола, два пресвти, магија на Квадрадо, шампионот го освои Милано (ВИДЕО)

Вистинско фудбалско дерби, 3 минути кои едни фанови од радост ги однесоа во тага, кај другите фанови пак ситуацијата обратно, еден преубав...