Демократски сили на Ромите

Пронајдени се 3 резултати на тема „Демократски сили на Ромите“
Вести

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе предводи победничка коалиција на прогресивни партии која ќе го промени ова политичко мочуриште

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска присуствуваше на работниот состанок на партијата Демократски сили на Ромите...
Вести

Демократски сили на Ромите: Ако Заев не го разреши Рашковски, ќе значи дека споделуваат исти ставови кои се говор на омраза

Партијата Демократски сили на Ромите, порачува дека дното е пробиено, а СДСМ наводно се залага за „Едно општество за сите“. Реакцијата...