дејан георгиевски

Пронајдени се 60 резултати на тема „дејан георгиевски“
Останати спортови

Вицешампионот Дејан Георгиевски доби стипендија за магистратура од Фондацијата „Проф. д-р Љубе Миленковски“

Вицешампионот Дејан Георгиевски денес ја доби својата диплома за додипломски студии и стипендија за магистарски студии од Фондацијата...
Вести

Мицкоски и Георгиевски заедно го искачија Водно: Дејан шампионе ти посакувам уште многу успеси и високо кренато знаме на нашата Македонија

Местото на шампионот е на врвот, овој пат кон нашето Водно, неполитички и спортски, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски...
Вести

Тренерите на македонскиот олимпиец Георгиевски се огласија за поканата да бидат предводници на церемонијата за Илинден

Вистина е дека не контактираа од кабинетот на Претседателот на Р. Македонија, добивме покана за Дејан Георгиевски и неговиот тим да...
Останати спортови

Македонскиот ШАМПИОН Георгиевски со олимпиското сребро на вратот и македонското знаме во раце ГОРДО помина под Порта Македонија

Македонскиот олимпиец во таеквондо Дејан Георгиевски, со олимпиското сребро на вратот и македонското знаме во раце, вчера гордо помина...
Останати спортови

МАКЕДОНСКАТА ГОРДОСТ ГЕОРГИЕВСКИ: Ветивме медал и донесовме медал, да ја израдуваме Македонија пак, да живее Македонија!

Поздрав до сите Македонци и до моите тренери. Добровечер Македонијо, победничка Македонијо. Ве обожавам. Благодарам за огромната поддршка....
Останати спортови

Борче Костовски: Ова е само почеток, во Париз одиме по злато- Чувајте го Дејан како капка вода на дланка, Македонија ВЕЧНА!

Ова е само почеток. Во Париз одиме по злато, истакна тренерот на македонскиот олимпиец во таеквондо Дејан Георгиевски, Борче Костовски...
Останати спортови

ДЕКИ ШАМПИОНЕ: Од кај св. Јован тргнаа, кај св. Јован се враќаат- вечер голем пречек на плоштад Македонија

Македонскиот олимпиец во таеквондо Дејан Георгиевски со олимпиското сребро на вратот, денеска слета на скопскиот аеродром. Со големи...