дедо

Пронајдени се 49 резултати на тема „дедо“
Познати

ТЕШКИ ДЕНОВИ ВО ДОМОТ НА ДАРА БУБАМАРА: Нејзиниот син не може никој да го смири, пејачката во солзи по неговата загуба (ФОТО)

Пејачката Дара Бубамара со фановите сподели фотографија по која речиси никој не сакаше да и биде во кожа во овие моменти. Имено денеска...
Вести

НА ТРАГЕДИЈАТА И НЕМА КРАЈ: По младите браќа, сега почина и нивниот дедо од коронавирус, неодамна тие останале и без столбот на семејството!

На ковид одделение во Кавадарци починал дедото на двете момчиња кои претходно починаа на Инфективната клиника. Оваа информација дополнително...
Занимливости

Засвири гитара, а оваа баба падна во транс – кога и дедото го слушнал не останал рамнодушен, ова видео ќе го изгледате стотина пати

Запознајте го гитаристот кој патува низ цел свет и со своите музички перформанси го разубавува денот на многу поминнувачи. Свирејќи...
Регион

ДРАМА НА ИЗБОРИТЕ ВО ЦРНА ГОРА: Срам да ви е ми го украдовте гласот, ова ми се последни избори во животот (ФОТО)

Вистинска драма денеска се случувала на едно избирачко место на парламентарните избори во Црна Гора, пренесуваат соседните медиуми. Имено...
Познати

Никаде го немаше да прослави за внукот, а имаат нешто заедничко- таткото на Богдана е најсреќен дедо на свето само поради една работа!

Ново печената мајка Богдана Ражнатовиќ денеска во приватна болница на свет го донесе првиот внук на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ. Цеца...
Вести

Ова е најтажната фотографија за време на коронавируст: Дедо за првпат своето новородено внуче го гледа преку прозорец (ФОТО)

Пензионер од Ирска, очајнички го гледа својот внук преку прозор, додека во раце го држи неговиот татко. Еден дедо од Ирска за прв пат...
Регион

Најтажна приказна од земјотресот во Албанија: Дедо извлечен жив од под урнатите, умрел кога дознал дека внукот не е спасен

Во местото Тумани загина дете (10) во страшниот земјотрес што ја погоди Албанија. Еден Албанец раскажа за редакцијата на албанскиот портал...
Живот и стил

Не сака да слушне за пензија: 98-годишен дедо се врати на работа, а еве што им порача на луѓето кои секогаш се жалат

Бартоломео Бени Фичето оваа недела полни 98 години, но него пензијата не го интересира. И натаму работи во продавница во Едисон, во Њу...