дебата

Пронајдени се 56 резултати на тема „дебата“
Вести

Мицкоски: Убедливо државата е рекордер по бројот на загубени животи од корона, споредбено со земјите во регионот, поради калкулантскиот однос на Заев и Филипче

На вечерашната дебата на МТВ, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во однос на ситуацијата со коронавирусот истакна дека...
Вести

Мицкоски: Заев ја опљачкавте државата, планини затвораат за вас за да се шетате, а ќе ја забавувате јавноста со тоа што сум одел во теретана

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ дуел на Телевизија 24 истакна дека додека Заев и СДСМ ја ограбуваат...