дарко каевски

Пронајдени се 20 резултати на тема „дарко каевски“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Каевски е единствениот триесет годишник кој на сметка има 4 милиони денари, а не е иноватор или ИТ инжинер, од каде му се парите? (ФОТО)

Дарко Каевски е единствениот триесетгодишник во Македонија, кој не е иноватор или ИТ инжинер, а што има 4.070.000 денари депозит во банка,...
Вести

ВЛАСТА НИКАКО ДА СЕ ОПАМЕТИ: Бочварски и Каевски им ветуваат на штипјани базен со украдена фотографија од американско училиште!

Власта никако да ја научи лекцијата да не краде фотографии од интернет за да ја манипулира и лаже македонската јавност. Овој пат фатени...
Вести

Поради неодговорно работење на Каевски, првиот дел од 6 милиони евра доделен од АМС на федерациите и спортските клубови е невалиден

Помина 30 месеци од владеењето на Дарко Каевски во АМС, посочува Влатко Неделковски од ВМРО-ДПМНЕ. -Сакаме да ја информираме јавноста...
Вести

Комисија за спорт на ВМРО – ДПМНЕ: Скандалозна лага на Дарко Каевски преку која во џеб ставил 1.641 евро од државната каса за 12 дена!

Имено, на директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски, во јануари 2018 година, му биле исплатени трошоци за 12 дена престој...
Вести

Јаулески до Заев и Каевски: Ова се вашите успешни политики- Македонија е земја со најголема младинска невработеност во Европа

Зоран Заев, Дарко Каевски ова се вашите успешни политики – Македонија е земја со најголема младинска невработеност во Европа. Младинската...
Вести

Јаулески до Каевски: Младите ќе ви го нанесат најголемиот пораз, бидејќи роднините на Мира Дизел ги вработувате, а висококвалификуван млад кадар го отфрлате и си заминува од државата

Најголемиот пораз на СДСМ ќе му го нанесат младите истакна претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулевски во...