даме груев

Пронајдени се 12 резултати на тема „даме груев“
Скопје

Арсовска од населба Даме Груев: Ќе субвенционираме вистинска енергетска транзиција, ќе го олесниме движењето кон центарот на градот

Независната кандидатка за градоначалник за Град Скопје, Данела Арсовска ги посети жителите на населба Даме Груев во општина Ѓорче Петров...
Скопје

Стојкоски: Населбата Даме Груев ќе добие пешачка зона наместо небезбедна улица без осветлување и тротоари (ВИДЕО)

Километарска пешачка зона ќе биде направена на улицата „Шар планина“ во населбата Даме Груев, која сега е неосветлена и небезбедна,...
Вести

Јуришникот на СДСМ Тричковски „блеска“: Многу сексизам и навреди кон Мизрахи и апостолите на македонската револуционерна борба

Еден од најголемите и највлијателните поддржувачи на СДСМ и Зоран Заев, екс новинарот Бранко Тричковски, со нови навреди за Рашела Мизрахи...
Вести

Мицкоски: Нашата задача не е борба за гола власт, туку Македонија да престане да губи- тој процес ќе престане само ако власта си замине

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во пресрет на православниот празник Стара нова година беше на Василичарска...