цветан трипуновски

Пронајдени се 58 резултати на тема „цветан трипуновски“
Вести

Трипуновски: Почитувани љубители на фотељи од телешка кожа, можам да константирам дека не сте способни ни да ги продолжите нашите проекти

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Цветан Трипуновски со реакција на својот Фејсбук профил откако не доби одговор од владејачката СДСМ на своите...
Вести

Трипуновски: Мерката „зелена нафта“ ќе ја искористат само 55.000 земјоделци, а регистрирани се над 100.000- ова е само уште една лага на СДСМ

Министерство за земјоделство по кој знае кој пат ги излажа земјоделците. Министерот Димковски најави дека до крајот на месецот земјоделците...
Вести

Ѓорѓиевски и Трипуновски ги посетија најпогодените места од невремето: Власта е глува за проблемите со кои се соочуваат граѓаните

Членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ,  Орце Ѓорѓиевски и Цветан Трипуновски денеска го посетија ресенскиот регион каде остварија...
Вести

Трипуновски: Земјоделците од преспанскиот регион апелираат Зоран Заев веднаш да ги исплати ветените субвенции

Цветан Трипуновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ денеска е во посета на Преспа и преспанскиот регион. Таму одржа средба со јаболкопроизводителите...
Вести

Трипуновски до Димковски: Фатете се за работа- „ЛЕБ СЕ СОБИРА“, а вие се сликате и ги глумите вашите идоли Заев и Николовски

Конечно се јави министерот Димковски и во старт класично непознавање на материјата и заобиколување на законите што впрочем е главна...
Вести

Трипуновски до власта: Наместо вашите 500 евра ветени плата, денес имаме 500 фамилии без плата- дали ова е нова мерка на СДСМ?

И денес молк во владата и во АД Водостопанство. И наместо некој да сноси одговорност, тие на ангро трошат државни пари за коктели во време...
Вести

Трипуновски: Заев и СДСМ имаат пари да се луксузираат, а немаат пари за плати на вработените во АД Водостопанство

Додека довчерашниот Министер за земјоделство, Љупчо Николовски и Зоран Заев организираат скапи коктели 500 вработени во АД Водостопанство...
Вести

Трипуновски: Додека АД Водостопанство нема пари за оспособување на каналите, истото претпријатие исплаќа астрономски плати

Се наоѓаме пред АД Водостопанство, претпријатието кое што е одговорно за наводнувањето во Република Македонија. Имаме нефункционални...
Вести

Трипуновски: Додека Љупчо Николовски пие скапи вина вработени во АД Водостопанство немаат земено плата два месеци

Додека довчерашниот министер Николовски и неговите другарчиња од владата правеа скапи коктели во министерството позади мене, земјоделците...
Вести

Трипуновски: Заев наместо да гази црвени теписи низ светот, заедно со Николовски нека се потрудат да обезбедат откуп на земјоделските производи

Нема земјоделски регион во државата каде што нема проблеми. Градинарските култури во струмичко, како што се краставицата, доматот и...
Вести

Трипуновски: Ситуацијата со наводнувањето на земјоделските површини во Република Македонија е алармантна, Заев да понесе директна одговорност

Мрежата за наводнување на земјоделските површини низ Република Македонија веќе две години е нефункционална. Над 200 километри каналска...