циклон

Пронајдени се 30 резултати на тема „циклон“
Вести

ВКЛУЧЕН ЦРВЕНИОТ АЛАРМ: Индија се подготвува за сило невреме, евакуирани се 10.000 луѓе – се очекуваат удари до 180 километри на час

Десетици илјади луѓе беа евакуирани денес во низините на двете индиски држави и се преселени во засолништата за да избегнат силно невреме...
Вести

„Постои ризик по човечки животи“: На Австралија и се заканува силен тропски циклон, се подготвуваат засолништа

Тропскиот циклон Сероха станува се посилен и се движи денес кон западот на Австралија, каде службите за итни случаи подготвуваат засолништа...
Вести

УХМР со актуелно предупредување за овој викенд- циклонот се движи кон Македонија, не очекува несекојдневно време

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен...
Вести

ЦИКЛОНОТ ПРИСТИГНА ВО МАКЕДОНИЈА- еве до кога ќе врне дожд без престан, УХМР предупредува и за појава на град!

Времето утре ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни...