чистење

Пронајдени се 33 резултати на тема „чистење“
Вести

Сакала само да ја исчисти дневната соба: Ова го има во секој дом, а предизвикало експлозија од која едвај спасила жива глава (ФОТО)

Вистинска драма се случувала во домот на 34 годишна Англичанка, а за сето тоа говори и видео снимката од нејзините три камери. Имено Саманта...
Живот и стил

Ефтино, домашно решение за чистење на нечистотиите околу плочките: Може да го реши вашиот проблем со мувла засекогаш

Овој трик ќе помогне во спречување на формирање на мувла. Состојки: 1,5 л вода 1/2 чаша сода бикарбона 1/3 чаша лимонов сок 1/4 чаша алкохолен...
Живот и стил

Сите ја правиме истата грешка: Овие 4 работи во домаќинството ретко се чистат, а претставуваат легло на бактерии

Честопати, при чистење на куќата, не обрнуваме жвнимание на овие предмети, а треба. Добро е да се знае дека ниту дома не сме заштитени...
Занимливости

Прво се развеле, а сега на поранешната сопруга и плаќа за тоа што ја чистела куќата: Му ја наплатила секоја измиена чинија!

Разводот на брачната двојка Чен од Пекинг го привлече вниманието на јавноста откако судот го прифати барањето на дамата сопругот да...
Занимливости

Не ви требаат скапи препарати или цел ден за чистење: Направете го овој спреј и нема да имате прашина и пајажина

Сите знаеме дека колку и да чистиме дома, по краевите и ќошевите се собира пајажина. Причина е прашината која паѓа, влакната, домашните...