целулит

Пронајдени се 22 резултати на тема „целулит“
Живот и стил

Секој ден одвојте 10 минути за ова: Еве како да го ОТСТРАНИТЕ ЦЕЛУЛИТОТ во неколку чекори – резултатите ќе ве воодушеват

Целулитот е еден од најголемите проблеми со кои се борат жените кога станува збор за физичкиот изглед. Многу е тешко да се отстрани....
Живот и стил

Звучи невозможно, но таа се колне дека 7 дена се мачкала со оваа смеса од две состојки – целулитот веќе го НЕМА

Една од највлијателните блогерки во светот, Фара Дукаи, се прослави со необични упатства кои го полудеа светот. Ја следат над пет милиони...
Живот и стил

Откриваме сѐ за целулитот: Не трошете богатство на третмани – само вака можете да го отстраните!

Имате целулит? Не сте сами – ова е проблем што го имаат 90% од жените, вклучувајќи ги и оние што се во одлична форма Сепак, колку и да е распространет,...
Познати

ФОТО: Доста и е од лаги и фотошоп – славната пејачка го покажа целулитот, а фановите подзинаа од нејзината храброст

Важи за една од најреалните пејачки во светот, а тоа и донесе и светска слава. Џеси Џеј е една од ретките светски пејачки кои не се срамат...