целулит

Пронајдени се 33 резултати на тема „целулит“
Храна и пијалаци

ГИ ТОПИ МАСНИТЕ НАСЛАГИ, ЦЕЛУЛИТ И ГО ЧИСТИ ТЕЛОТО ОД ТОКСИНИ Заменете еден оброк со ова смути и ќе го препородите вашето тело

Се препорачува да се консумира три пати неделно Ретко кој може да одолее на газираните сокови, слатки и грицки. Иако имаат неодолив вкус,...
Живот и стил

ОВА Е НАЈЕВТИНИОТ ПРИРОДЕН НАЧИН ДА СЕ ОСЛОБОДИТЕ ОД ЦЕЛУЛИТОТ: Потребна ви е само една состојка која веќе ја имате дома

Повеќето жени имаат проблем со целулитот. Овој природен, но не толку омилен изглед на женското тело може да направи да се чувствувате...
Храна и пијалаци

ДОКАЖАНО ГО ОТСТРАНУВА ЦЕЛУЛИТОТ – Диетата без овие 7 намирници ќе ви донесе неверојатни резултати на краток рок

Според достапните податоци, појавата на „кора од портокал“ е секогаш комбинација од неколку фактори: генетска предиспозиција, нарушувања...
Занимливости

ЗА МАЗНИ НОЗЕ НАЈВАЖНА Е ИСХРАНАТА: Нутриционистка вели дека ОВИЕ намирници ја олеснуваат борбата против ЦЕЛУЛИТОТ!

Нутриционистката Наташа Ѓукиќ открива кои намирници треба да ги вклучите во исхраната за трајно да се ослободите од целулитот. Летото...
Живот и стил

Секој ден одвојте 10 минути за ова: Еве како да го ОТСТРАНИТЕ ЦЕЛУЛИТОТ во неколку чекори – резултатите ќе ве воодушеват

Целулитот е еден од најголемите проблеми со кои се борат жените кога станува збор за физичкиот изглед. Многу е тешко да се отстрани....
Живот и стил

Звучи невозможно, но таа се колне дека 7 дена се мачкала со оваа смеса од две состојки – целулитот веќе го НЕМА

Една од највлијателните блогерки во светот, Фара Дукаи, се прослави со необични упатства кои го полудеа светот. Ја следат над пет милиони...