царина

Пронајдени се 47 резултати на тема „царина“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Или Царина да одговори дали проверува мазут во тегли или Стајиќ, чија сестра ја контролира Царина манипулира

Или Царина да одговори дали проверува квалитет на мазут во тегли со ајвар или омилениот бизнисмен на власта Стајиќ чија сестра ги контролира...
Вести

СКАНДАЛ: Додека граѓаните се казнуваат, монархот Заев се јавува лично да се пропуштаат автомобили на граница во полициски час- законите не важат еднакво за сите!

Службените белешки до кои дојде редакцијата на КУРИР откриваат голем скандал во кој е вмешан лично премиерот Зоран Заев. Станува збор...
Вести

„Заев сака да ја приватизира Царината и да стави рака над акцизата за тутун, лекови, пиво и вино“ – обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ

Откако ја задолжија државата за близу 7 милијарди оставија на улица 55.000 луѓе и затворија 6.200 фирми, Заев и СДСМ ќе ја приватизираат Царина....
Економија

Граѓаните изреволтирани: Што се крие зад новиот законот за регистрација на возила со странски регистарски таблички ?

Министерот за Економија, Крешник Бектеши, неодмна во јавноста излезе со изјава дека се донесува закон за сите странски возила кои што...