будимпешта

Пронајдени се 20 резултати на тема „будимпешта“
Занимливости

Измама во Будимпешта: Му носеле пијалаци кои не ги нарачувал и сакале да му ги наплатат – келнерите фатени на дело

Унгарската полиција спроведува решителна акција против алчните сопственици на угостителски објекти кои систематски ги ограбуваат...
Занимливости

Богатите деца на Будимпешта се најдобри од сите: Погледнете какви фотографии споделуваат на Инстаграм (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Неодамна се појави нов Инстаграм профил „Богати деца од Будимпешта“, на кои се поставуваат фотографии од млади луѓе кои се расфрлуваат...