бубрег

Пронајдени се 17 резултати на тема „бубрег“
Вести

Министерството за здравство соопшти во каква состојба е пациентот кој доби ново срце, 30 и 23 годишни пациенти ќе добијат бубрег

Министерството за здравство информира дека во моментов на Клиниката за урологија во тек се двете трансплантации на бубрег од починат...
Познати

„Господ му даде втора шанса, тој ја коцка“: Дарко Лазиќ мора итно на операција, на овие компликации не се надеваше ниту бремената свршеница

Пејачот Дарко Лазиќ наскоро мора да направи уште две операции од кои едната итна.   View this post on Instagram   ?????? A post shared...
Живот и стил

Поради лудост, си го ризикуваше животот: Момче продаде бубрег за да купи Ајфон, сега оди на дијализа

Ксаo Ванг имаше само 17 години кога реши да продаде бубрег за да си купи Ајфон 4 со тие пари бидејќи не можеше да си го дозволи тоа. По операцијата,...