брза помош

Пронајдени се 77 резултати на тема „брза помош“
Вести

Од денес во функција: На 112 повикајте полиција, брза помош или пожарна – ќе постојат и старите броеви за итни случаи

Од денеска функционира единствениот број за итни случаи 112. Со тоа, сега помош може да се добие само со вртење на бројот 112, наместо да...
Вести

Телефоните во Брзата помош постојано ѕвонат: Од изутрина 30 интервенции, граѓаните да ги почитуваат препораките за заштита од топлото време

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи....
Вести

Брзата помош во Скопје на респиратор, а пратеничка на СДСМ со амбулантно возило на екскурзија од Битола до Собрание

КОВИД-19 не предизвика ниту грижа и одговорност кај надлежните дека има енормна потреба од возила но и вработени во Брзата помош. Имено,...
Хроника

Шеесет и седум годишник со џип „Ланд Ровер“ покосил малолетен пешак – веднаш бил однесен во болница, еве ги деталите

На 29.03.2021 во 10.30 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека на ул.„Ванчо Прке“ во Виница, патничко возило „ланд ровер“,...
Хроника

Возач на Брза помош и пациент заразен со коронавирус се повредени во сообраќајка, пренесени на Трауматологија во Скопје

Амбулантното возило кое утрово учествуваше во сообраќајната несреќа која се случи кај Крупиште, превезувало ковид пациент. Во сообраќајката...
Вести

Потресна исповед на Слободан Трендов: Мајка ми почина во лифт, зашто Брзата помош дојде без носилка и без адреналин!

Цела година молчев, чекав Обвинителството да ме повика да дадам исказ, за тоа како мајка ми почина заглавена во лифт, откако Брзата помош...
Вести

ВИДЕО: На 100 метри од болница, 30 минути чекање за брза помош- операторката барала и да почувствуваат дали мириса на алкохол

Околу 16:50 часот минувачи во паркот „Жена воин“ во Скопје забележале лице како лежи на земја. Во 16:51 часот повикуваат брза помош! Наместо...