брза помош

Пронајдени се 61 резултати на тема „брза помош“
Вести

Потресна исповед на Слободан Трендов: Мајка ми почина во лифт, зашто Брзата помош дојде без носилка и без адреналин!

Цела година молчев, чекав Обвинителството да ме повика да дадам исказ, за тоа како мајка ми почина заглавена во лифт, откако Брзата помош...
Вести

ВИДЕО: На 100 метри од болница, 30 минути чекање за брза помош- операторката барала и да почувствуваат дали мириса на алкохол

Околу 16:50 часот минувачи во паркот „Жена воин“ во Скопје забележале лице како лежи на земја. Во 16:51 часот повикуваат брза помош! Наместо...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Дали брзата помош не функционира и нема амбулантни возила, за да може омилената агенција за обезбедување на Заеви да отвори приватна брза помош?

Срамота е кога цела влада на чело со Заев се собира за да предаде во употреба едно амбулантно возило, кое немаше да биде ниту набавено...
Вести

МВР со детали за лицето кое лажно се јавуваше во Брза помош- еве каква казна го очекува 25 годишното момче од Јурумлери

Полициската станица Центар го расчисти случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош, кој беше сниман и објавен на апликацијата...
Вести

Мајка ми испушта душа, Брза помош не доаѓа: Скопјанка починала откако не дошле лекари бидејќи немале возило (ФОТО)

На социјалните мрежи попладнево се шири статус преку кој се бара итно пружање на помош на жена болна од рак. Нејзината ќерка преку статус...