брак

Пронајдени се 110 резултати на тема „брак“
Хороскоп

Мажот роден во овој хороскопски знак се смета за најдобар сопруг: Ги обожува своите сопруга и деца и сè ќе даде за нив

Експертите во областа на астрологијата веруваат дека положбата на планетите и хороскопскиот знак имаат големо влијание врз карактерот...
Познати

40 години подоцна, се појавија детали од кралската свадба: Ноќта ја поминале во СОЛЗИ, принцезата си ги пресекла вените

Лејди Дијана и принцот Чарлс се венчале во катедралата Свети Павле во Лондон, на денешен ден пред 40 години, и таа венчавка била една од...
Занимливости

ПОВТОРНО ЛИБЕРО! Дошол да ги потпише документите за развод а со себе донел и ОРКЕСТАР! Ова е видео кое мора да го погледнете! (ВИДЕО)

Треба ли човек да слави или да тагува кога се разведува? Веројатно зависи од случајот! Овој неименуван човек го обележал конечното раскинување...
Занимливости

Осумдесет и една годишна баба отворено проговори за бракот со 46 години помладиот сопруг: „Ми ги средува ноктите и многу е трпелив со мене“

Во 2019 година, Ајрис Џонс од британскиот Вестон преку Фејсбук ја запозна љубовта на нејзиниот живот, 46 години помладиот Египќанец Мохамед...
Познати

ВИСТИНСКА ТУРСКА СЕРИЈА: Турска актерка го изневерила сопругот со нејзиниот свекор! И тоа само неколку дена по венчавката (ФОТО)

Турската актерка Гокче Бахадир (39) неодамна се пожали на турската јавност дека нема среќа во љубовта, а после тоа „протекоа“ детали...
Занимливости

Прво се развеле, а сега на поранешната сопруга и плаќа за тоа што ја чистела куќата: Му ја наплатила секоја измиена чинија!

Разводот на брачната двојка Чен од Пекинг го привлече вниманието на јавноста откако судот го прифати барањето на дамата сопругот да...
Живот и стил

Познато е која е идеалната разлика во години: Колкава е веројатноста за развод според возраста на вашиот партнер?

Во врските во кои старосната граница е пет години веројатноста за развод е 18 отсто, додека партнерите кај кои разликата е 10 години, имаат...
Хороскоп

Некои луѓе едноставно се идеални за брак – доколку вашиот партнер е меѓу овие 4 хороскопски знаци тогаш ќе живеете како Бог

Некои луѓе едноставно се родени за брак, а некои сфаќаат дека не се баш луѓе кои што би се снашле во брачните води. Овие на кои што им успева...