босна и херцеговина

Пронајдени се 26 резултати на тема „босна и херцеговина“
Занимливости

Балканска свадба која сите ќе ја паметат: Младоженецот ја крена во раце невестата, а потоа следуваше вистински пресврт (ВИДЕО)

На друштвените мрежи се појави видео од младенци од една босанска свадба. На снимката се гледа дека младенците го започнуваат првиот...
Регион

ТРАГЕДИЈА ВО РЕГИОНОТ: Автобус со босански ученици се судри со камион во Италија, возачот загина на лице место (ФОТО)

Автобус кој пренесувал средношколци од Сараево се судри со камион утрово во Италија. Во несреќата еден од возачите на автобусот загинал...