бојкот

Пронајдени се 31 резултати на тема „бојкот“
Вести

По средношколците, притисоци трпат и нивните професори: Директорите во мисија да ги одбранат политиките на Заев и Царовска

Професорите од средните училишта се мета на голем притисок додека директорите вработени од оваа Влада мора да ги бранат политиките...
Вести

Изреволтираните матуранти денеска го искажаа својот став: „Среде пандемија министерката шири дезинформации и неточни информации“

Актуелна тема периодов во јавноста е полагањето матура. Таа тема донесе многу несогласувања меѓу министерката за образование, Мила...
Вести

Сојузот на средношколци со реакција по изјавите на Царовска: Бојкотот на наставата не е за откажување на матурата, тука за нејзино изменување за оваа учебна година

Сојузот на средношколци не се залага за откажување на матурата. Сојузот не ги поддржа средношколците кои тоа го бараа и инсистираше...
Вести

По неуспешниот состанок со Царовска, матурантите денеска на бојкот – не се приклучаат на настава додека министерката не ги прифати нивните барања

Откако вчерашниот состанок на сојузот на средношколци со министерката за образование и наука, Мила Царовска беше неуспешен, за денеска...
Вести

Тројцата кандидати за ректор на УКИМ ги бојкотираат утрешните избори: Постапката за избор на ректор е нетранспарентна и недемократска

Професорите и кандидатите за ректор на Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ (УКИМ), Петар Атанасов, Драги Диметриевски и Вујица Живковиќ,...