богатство

Пронајдени се 19 резултати на тема „богатство“
Вести

Коронавирусот не им може ништо: Овие двајца милијардери за време на пандемијата своето богатство го зголемиле за околу 10 проценти

Вкупното богатство на американските милијардери, меѓу кои и на основачот на Амазон (Amazon) Џеф Безос и на Тесла (Tesla) Илон Маск, се зголемило...
Познати

Нема да им поверувате на сопствените очи: Поранешниот сопруг на Ејми Вајнхаус 8 години по нејзината смрт поднесе тужба, еве што бара

Ејми Вајнхаус почина на 23 јули 2011 година на само 27 години од својот живот. Зад себе остави бројни хитови кои и ден денес се слушаат и го...
Вести

Наркодилер се разоткри со “селфи“: Поради овие фотографии полицијата му тропна на врата, а од она што го најдоа останаа во шок

Британската полиција потврди дека бил уапсен дилер на дрога врз основа на неговите селфи фотографии со кои што на социјалните мрежи...
Занимливости

Ќе ја памети целиот живот: Бездомник и ги дал последните 20 долари, а таа за него собрала вистинско богатство

Кога Џони, бездомник од Филаделфија, ги потрошил своите последни 20 долари кој ги имал, не очекувал дека ќе му се вратат со камата. Откако...
Занимливости

Била во врска со милионер 42 години: Откако починал се шокирала кога видела на кого го оставил целото богатство

79 годишниот Џоан Томпсон од Пеброкшир во Велс, била во шок кога слушнала дека мажот, со кого поминала 42 години во врска, на кого го оставил...