Билјана Ивановска

Пронајдени се 24 резултати на тема „Билјана Ивановска“
Вести

Ивановска: Спорот меѓу обвинителството и финансиската полиција ги покажува системските слабости во функционирањето на двете институции

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз...
Вести

На Ивановска не и е јасно зошто Тупанчевски е шокиран од тоа дека треба да каже кој ги платил трошоците за патувањето во Палермо

На претседателката на Антикорупциската комисија, Билјана Ивановска, не и е јасно зошто министерот за правда Никола Тупанчески беше...
Вести

Претседателката на Државната комисија за спречување на корупцијата: Веднаш да престане продажбата на државно земјиште

Претседателката на Државната комисија за спречување на корупцијата Билјана Ивановска бара веднаш да престане продажбата на државно...
Вести

Ивановска: Новиот премиер и сите министри треба да се погрижат да ги спроведат активностите според нашите препораки

Првиот човек секогаш е огледало на институцијата и пример на вработените, како непишано правило. Затоа многу е важно за членовите на...
Вести

Ивановска ја повика Лекарската комора: Веднаш да се побара одговорност од Асани, не може туку така здрави органи да се вадат на пациенти

Треба да се утврди одговорност за целиот процес кој што се случува на родилката. Мене навистина не ми е јасно како може некој да влезе...
Вести

Ивановска потврди: ЈО треба да ја утврдува одговорноста за случајот со набавката на вакцини, а Антикорупциска ќе изврши увид и може да ја провери фирмата

Ќе видиме дали Антикорупциската ќе постапува, ние се договоривме да ги прибереме сите информации кои се поврзани со веста која излезе...
Вести

Ивановска: Поддршката од власта е декларативна, во зградата во која се всели Груби требаше да бидат ДКСК и Финансова полиција

Претседателот на ДКСК, Билјана Ивановска во денешното гостување во „Утрински Брифинг“ истакна дека веќе почнале да го градат чувството...
Вести

Ивановска: Судиите и јавните обвинители дел од Годишниот план за следење на имотната состојба и судирот на интереси за 2020

Поготовката на Националната стратегија врз основа на анализата на ризици е во тек. Согласно утврдените ризици во анализата, правосудството...