Бенјамин Нетанјаху

Пронајдени се 55 резултати на тема „Бенјамин Нетанјаху“
Вести

НЕДЕЛА ДЕН НА ЖАЛОСТ: Најмалку 44 загинати, меѓу кои и деца, повеќе од 150 повредни- голема катастрофа во Израел

Смртта на најмалку 44 лица за време на еврејскиот аџилак „е една од најтешките катастрофи“ во историјата на Израел, изјави денеска израелскиот...