бакшиш

Пронајдени се 24 резултати на тема „бакшиш“
Познати

ЕВРА ОД СИТЕ СТРАНИ: Ураганките зборуваа дека не зимаат бакшиш, а погледнете како собираат пари на ромска свадба (ВИДЕО)

Деновиве на социјалните мрежи се шири вирално видео од Ивана Николиќ, Ксенија Кнежевиќ и Сања Вучиќ, кои ги забавуваа гостите на ромска...
Живот и стил

Ова семејство им остава бакшиш на келнерите од 500 долари: Зад нивниот гест се крие тажна приказна, а продолжението е неверојатно (ВИДЕО)

Во Соединетите Американски Држави постои семејство кое веќе 8 години остава бакшиш од 500 долари на келнери кои случајно ги бира. За овој...
Занимливости

Им оставил бакшиш на келнерите бидејќи владее криза поради коронавирусот, се шокирале кога го виделе износот

Еден муштерија им оставил неверојатен бакшиш на келнерите во ресторан во Тексас за да им помогне во загубите што ги имаат за време на...
Познати

Зеде брдо пари како бакшиш на роденденот на Сораја, а истото ја чека во недела кога ќе пее на свадбата на синот на Цеца (ФОТО)

Александра Младеновиќ пееше на прославата за 33. роденден на Сораја Вучелиќ во Виена, а следбениците веќе со деновите гледаат интересни...
Занимливости

Уживаше на албанска свадба, па сакаше да даде бакшиш на музиката: Кога се фати за џебот, се предомисли (урнебесно видео)

Албанските свадби се познати по преполните софри. На една таква свадба, свадбар сакал да подари пари на софра, но во видеото кое стана...
Познати

Сека Алексиќ ја преплавија со евра, парите паѓаа на земја, а потоа следуваше потег од пејачката кој никој не го очекуваше (ВИДЕО)

Пејачката Сека Алексиќ направи вистински хаос на прославата на 18-от роденден на синот на Бобан Рајовиќ во еден познат белградски ресторан. Но,...
Познати

„Не знам да уживам во парите добиени на тој начин“: Тијана Дапчевиќ откри како за неколку секунди добила вртоглава сума на пари

Пејачите во денешно време се делат на оние кои со двете раце прифаќаат бакшиш и оние кои овој вид на заработување на пари го сметаат...
Познати

Српската пејачка објави како заработува бакшиш- парите и ги ставаа во гаќичките, а кога и ги ставија во деколтето и излетаа градите

Српската пејачка Душица Грабовиќ го шокираше регионот откако на својот Инстаграм профил објави видео како го заработува својот бакшиш...
Познати

Доби вртоглава сума на пари само за една песна- Еве на чија свадба и како познатиот фолкер заработи брдо пари (ВИДЕО)

Не е тајна дека балканските пејачи добиваат огромни бакшиши во дијаспората особено кога пеат пред својата публика. Особено во Западна...
Познати

Кога ќе видите колку бакшиш зема Дара Бубамара се ќе ви стане јасно зошто ги вози најскапите автомобили на Балканот (ВИДЕО)

Познатата српска пејачка Дара Бубамара е една од ретките пејачки која ги полни клубовите до последното место и вложува многу во себе. А...