бадник

Пронајдени се 62 резултати на тема „бадник“
Познати

Зорица Брунцлиќ им забрани користење мобилен телефон за време на Бадник и Божиќ- причината ќе ве остави без зборови (ФОТО)

Зорица Брунцлик и нејзиниот сопруг Мирољуб Аранџеловиќ- Ќемиш како сите верници вчера го прославија Бадник и го дочекаа Божиќ. Фолк...
Живот и стил

До вечер вратете се што е позајмено и смирете со сите со кои сте се расправале, а утре внимавајте кој прв ќе ви влезе дома!

Бадник се прославува ден пред Божиќ и претставува последен и најстрог ден на божиќниот пост, како и голема среќа, бидејќи претходи на...
Познати

Наместо паричка Марија Шерифовиќ во бадниковиот леб пронајде нешто што ни на сон не би го помислиле (ФОТО)

Познатата српска пејачка Марија Шерифовиќ во кругот на семејството го прослави Бадник, па веднаш се пофали на својот Инстаграм од семејната...