авионска несреќа

Пронајдени се 65 резултати на тема „авионска несреќа“
Фудбал

Нова фудбалска трагедија: Во авионска несреќа во Бразил загинаа четири фудбалери и претседател на клуб (ВИДЕО)

Четири играчи на бразилскиот фудбалски клуб Палмас, бразилски четвртолигаш, загинаа во недела наутра во авионска несреќа. Со нив животот...
Вести

ОЧИТЕ ЌЕ ВИ СЕ НАСОЛЗАТ: „Никогаш повеќе нема да ги видам“ – маж ја дознал веста за авионската несреќа додека ја чекал сопругата и 3-те деца на аеродромот

Некои од очајните роднини на патниците од летот на индонезиската авиокомпанија „Сривиџаја ер“, чиј „Боинг 737“ набрзо по полетувањето...
Вести

Во 2020 година помалку летови и фатални несреќи на патнички авиони, но поголем број загинати од претходната година

Бројот на загинати луѓе од големи несреќи на патнички авиони се искачи на 299 во 2020 година, и покрај падот на летовите поради пандемијата...
Занимливости

Од небото паѓаа мртви тела на сите страни- ова е нај апокалиптичната авионска несреќа во Југославија откако се судрија два авиона (ВИДЕО)

Во најголемата воздухопловна несреќа во Југославија, поточно во Хрватска во 1976 година загинаа 176 луѓе, а ниту еден не остана жив. Имено...
Вести

Цело шведско семејство загина во авионската несреќа во Иран- од овие семејни фотографии ќе ви надојдат солзи на очите (ФОТО)

Цело шведско семејство настрада во авионската несреќа во Иран. Родителите Рехел (37) и Микеа Линдберг (40) заедно со децата Ерик (9) и Емил...