авионска несреќа

Пронајдени се 78 резултати на тема „авионска несреќа“
Регион

Видов како луѓе паѓаа од небото – на денешен ден пред 50 години стјуардесата Весна преживеала пад од 10 илјади метри, еве како изгледа денес (ВИДЕО)

Весна Вуловиќ е името на кое речиси ретко некој ќе се присети, но кога ќе се спомене единствената жена која преживеала авионска несреќа...
Познати

Конечно има виновник за кобниот лет на фудбалерот Сала – се огласи и неговата сестра кога ја дозна веста, има јасна порака за светот! (ФОТО)

Организаторот на летот со приватниот авион во коj трагично загина аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала, како и пилотот Дејвид Иботсон...
Вести

ТРЕБАЛО ДА БИДЕ НАЈУБАВИОТ ДЕН ЗА НЕКОГО НО СТАНАЛО ХОРОР: Се сруши авион со натпис „Ќе се омажиш ли за мене“, едно лице го изгубило животот (ВИДЕО)

Едно лице загина, а друго е повредено кога мал авион со транспарент „Сакаш да се омажиш за мене?“ се урна во канадскиот град Монтреал. Според...
Вести

Голема трагедија во Милано: Авион се заби во зграда, има мртви – зградата во пламен, остатоци на сите страни (ВИДЕО)

Шест лица загинале денеска откако мал авион се забил во празна двоспратна зграда во предградието на италијанскиот град Милано, соопштија...
Познати

Светот во шок по фотографиите кои испливаа по авионската несреќа: Ова се деталите за загинувањето на Тарзан и неговата сопруга (ФОТО)

Планетата е во шок откако сите ја дознаа веста за страшната авионска несреќа во која загина славниот актер Џо Лара (58) заедно со својата...
Фудбал

Нова фудбалска трагедија: Во авионска несреќа во Бразил загинаа четири фудбалери и претседател на клуб (ВИДЕО)

Четири играчи на бразилскиот фудбалски клуб Палмас, бразилски четвртолигаш, загинаа во недела наутра во авионска несреќа. Со нив животот...
Вести

ОЧИТЕ ЌЕ ВИ СЕ НАСОЛЗАТ: „Никогаш повеќе нема да ги видам“ – маж ја дознал веста за авионската несреќа додека ја чекал сопругата и 3-те деца на аеродромот

Некои од очајните роднини на патниците од летот на индонезиската авиокомпанија „Сривиџаја ер“, чиј „Боинг 737“ набрзо по полетувањето...
Вести

Во 2020 година помалку летови и фатални несреќи на патнички авиони, но поголем број загинати од претходната година

Бројот на загинати луѓе од големи несреќи на патнички авиони се искачи на 299 во 2020 година, и покрај падот на летовите поради пандемијата...
Занимливости

Од небото паѓаа мртви тела на сите страни- ова е нај апокалиптичната авионска несреќа во Југославија откако се судрија два авиона (ВИДЕО)

Во најголемата воздухопловна несреќа во Југославија, поточно во Хрватска во 1976 година загинаа 176 луѓе, а ниту еден не остана жив. Имено...