авганистан

Пронајдени се 90 резултати на тема „авганистан“
Вести

Властите во Авганистан трагаат по 37 лица кои побегнале од болница со сомненија дека се заразени со коронавирус

Најмалку 37 лица со сомнение дека имаат коронавирус побегнале од болница во Херат во западен Авганистан, извести портпаролот на министерот...