авганистан

Пронајдени се 320 резултати на тема „авганистан“
Вести

Луѓето паѓаат среде улица од силниот удар, а автомобилите се нишаат без престан – силен земјотрес го погоди Авганистан (ВИДЕО)

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала е регистриран во саботата наутро во близина на Фајзабад во Авганистан, соопшти...