арм

Пронајдени се 139 резултати на тема „арм“
Вести

Од денеска шатори и вреќи за спиење пред Владата, независниот синдикат на професионални војници излегува на штрајк

Независниот синдикат на професионални војници (НСПВМ) најавува дека од денеска започнува штрајк пред Владата. На ваков чекор се одлучиле...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Активната блокада е ефективна, откако СДСМ не го поддржа законот за АРМ предлог на ВМРО-ДПМНЕ, не можеа да донесат ниту дневен ред

Активната блокада е ефективна, откако СДСМ не го поддржа законот за АРМ предлог на ВМРО-ДПМНЕ, не можеа да донесат ниту дневен ред, велат...
Вести

Четири дена ќе слушаме пукање и ќе гледаме воени возила: Не се вознемирувајте, еве што ќе се случува во Скопје и околината

Армијата на Република Македонија со цел транспарентно прикажување на активностите кои можат да предизвикаат зголемен интерес, ги информира...