анксиозност

Пронајдени се 7 резултати на тема „анксиозност“
Вести

Со коронавирусот се појави епидемија на страв и анксиозност: Психијатарот Хаџи-Ангелковски со важни совети до граѓаните на оваа тема

Психијатарот Ѓорѓи Хаџи-Ангелковски во интервју за КУРИР говори за големите проблеми со кои македонските граѓани се соочуваат во овој...
Живот и стил

Колумнист на Хафингтон Пост: Траумата од детството една од главните причини за појава на депресија и анксиозност

Во современиот свет ако сте депресивни или анксиозни веројатно посетувате психолог кој ви помогнува да се изборите со таа ситуација....