андон чибишев

Пронајдени се 29 резултати на тема „андон чибишев“
Вести

Чибишев: Бремените жени се повеќе изложени на инфекција од коронавирусот, одлуката на Комисијата да се преиспита

Доктор Андон Чибишев смета дека една од новите препорачани мерки на Комисијата за заразни болести е прерана, избрзана и погрешна одлука. -Бремените...
Вести

ЧИБИШЕВ: Бришеме од изолација ковид пациенти, децата ги враќаме во училиштата, отвораме дополнителни ковид центри, а тврдиме дека ситуацијата е под контрола!?

Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација...
Вести

Чибишев: Во време на критичен, осетлив и сензитивен период за државата, МЗ се обидува во Собранието по скратена постапка со европско знаменце да ја ограничат можноста за широка дебата и амандмански да се реагира

Во вечерашното гостување во емисијата „Што не е јасно“ на Телевизија Алфа, гостуваше доктор Андон Чибишев, каде што во однос на приватизацијата...
Вести

Чибишев: Додека немаме вакцини и имаме најмногу изгубени животи во регионот, Заев доби доверба на влада со 62 пратеника

Докторот Андон Чибишев преку статус на Фејсбук пишува дека покрај тоа што немаме вакцини имаме и најмногу загубени животи во регионот,...
Вести

Чибишев: Вакцината е средство кое што може да ја стави под контрола пандемијата кое за жал во Македонија се уште го нема поради неспособноста на власта

Утринава Андон Чибишев од ВМРО-ДПМНЕ во своето јавување во „Радио Лидер“ посочи дека власта уште на самиот почеток од пандемијата...
Вести

Чибишев: Одговорните да ги заштитат граѓаните од можноста загадениот воздух дополнително да ја влоши здравствената состојба

Со почетокот на грејната сезона почнува и атмосферскиот хорор период во големите градови во Македонија. Секојдневно сме сведоци на...
Вести

Чибишев: Некои од болниците во Скопје се пред финансиски колапс, а персоналот преморен и на крајот на силите

Доктор Андон Чибишев вели дека здравствени власти во изминатиот период потфрлиле со доопремување на болниците во внатрешноста на државата. -Здравствените...
Вести

Чибишев: Министерот за здравство вели моето дете ќе следи настава онлајн, што значи тоа дека не е сигурно за децата да се вратат во училишните клупи

Многу поодамна требаше да се разговара кога ќе стартува учебната година и како ќе се одвива. Требаше да има тело од експерти ко лица...
Вести

Чибишев: Се лаже дека имало реновирања во здравствените институции, како што се лаже дека основната плата на специјалист е 100 илјади денари

Кречењето на јавните здравствени установи не е инвестиција, инвестиција е да се купи нов апарат за работа со нови методи и слично, рече...
Вести

Чибишев за КУРИР: Ситуација со коронавирусот е надвор од контрола, потребни се итни нови стручни кадри, а не партиски!

Коронавирусот речиси да зазема се поголем замав во нашата земја и покрај тоа што власта и министерот за здравство Венко Филипче прогнозираше...
Вести

Д-р Чибишев: Нема да изненади ако се потврдат шпекулации дека власта ги крие бројките на новозаболени се со цел остварување на својот интерес

Ситуацијата со корона вирусот целосно излезе од контрола. Mинистерството за здравство, Комисијата за заразни болести и надлежните институции...
Вести

Чибишев: Неискреноста и ПР експериментите на СДСМ не’ доведоа во ситуација кога сите прогласуваат победа ние да се бориме за опстанок

Во последните десетина дена Македонија е во епидемиолошка агонија, бројот на новозаразени и починати пациенти драматично се зголемува...