АМС

Пронајдени се 19 резултати на тема „АМС“
Ракомет

Откако доби партиска функција, Мојсовски потценува професии: Додека му го чува грбот на Заев заборави која држава ја претставуваше!

Владата на Зоран Заев пред два дена официјално го назначи поранешниот ракометен репрезентативец Наумче Мојсовски за нов директор на...
Вести

Поради неодговорно работење на Каевски, првиот дел од 6 милиони евра доделен од АМС на федерациите и спортските клубови е невалиден

Помина 30 месеци од владеењето на Дарко Каевски во АМС, посочува Влатко Неделковски од ВМРО-ДПМНЕ. -Сакаме да ја информираме јавноста...
Останати спортови

Иџе: АМС ми сврте грб, таа стана најголема пречка за постигнување на врвни спортски резултати

Игор Стефановски Иџе, најдобриот македонски автомобилист кој долги години со успеси ја претставува нашата држава на најпознатите европски...
Останати спортови

Случај Поп Ацев: Маленко вели не е крив, во федерацијата поднесена оставка, АМС жали што не била порано информирана

Еден од најдобрите македонски пливачи во историјата и светски првак  во маратонско пливање за 2015 година и првиот Македонец кој победил...