амбулантни возила

Пронајдени се 8 резултати на тема „амбулантни возила“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Дали брзата помош не функционира и нема амбулантни возила, за да може омилената агенција за обезбедување на Заеви да отвори приватна брза помош?

Срамота е кога цела влада на чело со Заев се собира за да предаде во употреба едно амбулантно возило, кое немаше да биде ниту набавено...
Вести

Ефтимов: Болницата во Струмица бара донации за болнички возила, а власта одби амандман на ВМРО-ДПМНЕ со ребалансот да се набават три нови возила за струмичката болница

Вчера јавноста беше сведок на очајната состојба во која се наоѓа македонското здравство. Дојде време Директорот на „ЈЗУ Општа болница-Струмица”...