александар даштевски

Пронајдени се 35 резултати на тема „александар даштевски“
Вести

Брилијантна партија шах на Мицкоски – Аналитичарите со коментар по објавувањето на пратеничките листи на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Лица со богата биографија скандали и криминали наспроти лица со неограничена енергија и докажани професионалци. Брилијатна партија...
Вести

Експертите едногласни: Диригентот Заев три години го „траскал“ судството и обвинителството, одговорност мора да има!

Јавноста веќе трет ден е во неверица од неверојатната спрега помеѓу поранешниот премиер Зоран Заев со претседателот на Врховниот суд...
Вести

ЕКСПЕРТИТЕ СОГЛАСНИ: Законот за ЈО е изгласан нелегално, со криминал го покриваат криминалот на високите функционери на СДСМ

Законот за Јавно обвинителство има за цел да го покрие криминалот и корупцијата на високите функционери од актуелната власт, оценува...
Вести

Македонија во хибридниот режим на Заев: Корупција, рекет, партиски вработувања и притисоци ја урнисаа државата

Корупцијата, партиските вработувања низата притисоци кои владеат во земјава придонесоа Македонија да тоне на полето на демократијата. Според...
Вести

Даштевски: Свесноста за убедливиот пораз на изборите е причина што Заев молчи за предлогот на Мицкоски за кандидат мандатар

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на крајот од ноември говорејќи за претстојните парламентарни избори посочи дека најважно...
Вести

Убедливо водство на ВМРО-ДПМНЕ на анкетите, аналитичарите предупредуваат на обидите на власта за одложување на изборите

Резултатите од најновата спроведена анкета на барање на порталот МКД.мк покажувaат водство на ВМРО-ДПМНЕ од 40 проценти, наспроти 33,2%...