актерка

Пронајдени се 49 резултати на тема „актерка“
Познати

Светот собираше пари за нејзината тешка болест, но безуспешно- почита 15 годишната актерка која се прослави во филмот на Дизни (ФОТО)

Актерката од филмот на Дизни „Queen of Katwe“ Никита Перл Валигва, почина на 15 години, пишува BBC. Туморот на мозокот ѝ бил дијагностициран...
Познати

Никогаш нема да погодите колку години има оваа позната актерка- со гордост кажува кога е родена, но никој не и верува (ФОТО)

Верувале или не станува збор за познатата 54-годишна актрка Кетрин Фулоп од Венецуела која што ја обожава целата Латинска Америка. Освен...
Познати

Ми ја киднапираа ќерка ми и не знам каде е: Актерката од „Игра на тронови“ објави и видео од настанот кое ќе ви ја заледи крвта (ВИДЕО)

Џозефин Гилан има епизодна улога во популарната „Игра на тронови“. Актерката тврди дека социјалните служби од Израел ја киднапирале...
Познати

ФОТО: Позната актерка ненадејно почина на 47-годишна возраст- зад себе остави три малолетни деца, најстарото има само 9 години

Актерката Лиза Мартинек ненадејно почина на 47-годишна возраст во Италија. Тоа го потврдил адвокатот на семејството за германската новинска...
Познати

Српската актерка Неда Арнериќ пронајдена без свест и пренесена во болница: Повторно се обидела да се самоубие?

Српската актерка Неда Арнериќ синоќа била итно пренесена во Ургентниот центар во Белград откако била пронајдена без свест во својот...
Познати

Сите едвај чекаа да ја видат убавата актерка, а таа разочара со својот изглед: Модниот кикс за кој сите зборуваат (ФОТО)

Многумина едвај чекаа да ја видат, а нејзината појава беше вистинско разочарување. Австралиската актерка Марго Роби важи за една од...
Познати

Минатото сака да го заборави: Убавата водителка на „Ѕвездите на гранд“ пред 12 години има снимено филм по кој лудуваат мажите (ВИДЕО)

Познатата водителка на „Ѕвездите на гранд“ Сања Кужет пред 12 години се има пробано во улогата на актерка. Иако таа не добила една од...