адолф хитлер

Пронајдени се 10 резултати на тема „адолф хитлер“
Занимливости

Неверојатната приказна зад фотографијата на Хитлер и мало девојче: Таа беше неговата миленичка (ФОТО)

Фотографија на која Адолф Хитлер е фотографиран со девојче од еврејско потекло е продадена на аукција во САД, за 11.000 долари. Фотографијата...
Занимливости

Праќал деца во смрт: Славниот педијатар, по кој е наречен Аспергеровиот синдром, бил дел од машината за убивање на Хитлер

Ханс Аспергер, австриски педијатар кој бил пионир во истражувањето за аутизмот и по кој е и наречен Аспергеровион синдром, активно соработувал...
Занимливости

Мрачните тајни на водачот на Третиот Рајх: Имал само еден тестис, прв ја патентирал секс куклата, а тоа не е најлошото

Контроверзниот лик кој се смета за најголем негативец во историјата на човештвото е многу покомплексен отколку што се смета. Адолф...