Ракомет

Висла Плоцк го промовира Бергеруд

Висла Плоцк го промовира Бергеруд

По Митја Јанц и Тим Цокан од Целје, како и голманот Виктор Гисли Халгримсон, Висла Плоцк промовираше уште едно ново засилување.

Станува збор за чуварот на мрежата Торнбјорн Бергеруд, кој ќе ја одработи оваа сезона во Колстад, а идното лето ќе се пресели во Плоцк.

Тогаш ќе биде замена за Халгримсон, кој ќе се замине во Барселона.

To top