Ракомет

Тешки денови за ЖРК Будуќност од Подгорица

Тешки денови за ЖРК Будуќност од Подгорица

Компанијата „Бемакс“, главниот спонзор на женскиот ракометен клуб Будуќност го заврши договорот по три сезони, стигна непријатна вест и од ЕХФ.

Рускиот „Брз Центар“ објави дека тренерот на тимот, Бојана Поповиќ, заминува од функцијата, а една од ракометарките што беше веќе промовирана, нема да заигра во Подгорица.

Русинката Валерија Кирдашева ќе се пресели во романскиот тим Глорија Бистрица, а наскоро се очекува нејзиниот пример да го следат и останатите ракометарки.

To top