Ракомет

РК Алкалоид стана кадетски шампион

РК Алкалоид стана кадетски шампион

Алкалоид и Мулти Есенс ги обединија сите титули во младинскиот ракомет. Во салата „Автокоманда“ дојде уште еден трофеј, тоа е кадетскиот, откако Алкалоид во финалето славеше над Еурофарм Пелистер 2 (31-22).

Домашниот тим дојде до сигурна победа и така ја освои кадетската титула, по пионерската.

 

To top