Ракомет

Ракометните младинци ја победија Словачка

Ракометните младинци ја победија Словачка

Младинската машка ракометна репрезентација на Македонија стигна до убедлив триумф од 29-16 против Словачка во контролен натпревар пред настапот на EП.

Словаците успеаја да им парираат на нашите надежи само едно полувреме, откако по првите 30 минути резултатот беше 9-9.

Во вториот дел избраниците на Раде Стојановиќ одиграа фуриозно и на крајот славеа со 29-16.

Поврзани теми

To top