Ракомет

Норвешка без Магнус Род на ОИ

Норвешка без Магнус Род на ОИ

Селекцијата на Норвешка ќе биде значително ослабена на претстојните Олимписките игри во Париз.

Десниот бек Магнус Род се уште се рехабилитира од повредата на стапалото кое му беше скршено, и не настапува за шампионот Колстад.

Род го информирал селекторот Јонас Виле дека нема да биде дел од националниот тим во обид да биде подготвен за новата сезона и настапите за ПИК Сегед, неговата нова екипа.

To top