Ракомет

Наум Таневски го објави списокот на ракометари за кадетското ЕП (ФОТО)

Наум Таневски го објави списокот на ракометари за кадетското ЕП (ФОТО)

Селекторот на кадетската ракометна репрезентација на Македонија, Наум Таневски, го објави поширокиот список на ракометари на кои ќе смета за ЕП кое оваа година ќе се игра во Црна Гора.

Вкупно 35 имиња се наоѓаат на поширокиот список на Таневски. Македонија има доста тешка група на кадетското ЕП 2024 каде ќе се соочи со Франција, Германија и Полска. Првенството ќе се игра од 7 до 18 август.

To top