Ракомет

Марко Мишевски ја продолжува кариерата во Франција

Марко Мишевски ја продолжува кариерата во Франција

Изминатата сезона Мишевски го носеше дресот на Вардар, а сега се сели во Франција во тимот на Курнон Доверњ, со кој потпиша договор на една година.

За Мишевски ова е втор ангажман во Франција откако претходно во сезоната 2018/2019 ги бранеше боите на Гренобл.

 

To top