Кузмановски: Тешко се опишува што чувствувам по ваква победа на Македонија

Филип Кузмановски е еден од најискусните играчи во актуелната генерација на македонската ракометна репрезентација, а по денешната важна победа над Фарските Острови, не го криеше задоволството од пласманот на следниот мундијал. – Пресреќен сум за екипата и пред се поради фактот што покажавме дека имаме играчи со карактер, тоа се покажа уште од првата минута.Покажавме … Продолжи со читање Кузмановски: Тешко се опишува што чувствувам по ваква победа на Македонија