Ракомет

Две Македонки ќе играат во женската ракометна ЛШ

Две Македонки ќе играат во женската ракометна ЛШ

Македонската репрезентативка Сара Ристовска се враќа во Лигата на шампионите. По настапите за ЦСКА Москва и трансферот во Рапид Букурешт, романскиот тим доби „вајлд-карта“ за елитата.

Рапид заедно со Глорија (Романија), Сторхамар (Норвешка), Ѓер (Унгарија), Брест (Франција), Одензе (Данска) и Подравка (Хрватска) добија додатно место во елитното друштво.

Покрај Сара Ристовска, член во ЛШ во новата сезона ќе биде и младата Ива Младеновска која има договор со француски Брест.

Поврзани теми

To top