Ракомет

Доминик Кузмановиќ ќе брани во Бундес Лигата

Доминик Кузмановиќ ќе брани во Бундес Лигата

Репрезентативецот на Хрватска, Доминик Кузмановиќ, од ова лето ќе започне интернационална кариера.

Голманот на Нексе ќе се пресели во Бундес лигата и таму ќе го чува голот на амбициозниот Гумерзбах.

21-годишниот голман е четвртото засилување за Гумерзбах по ангажирањето на Кентин Мае, Теитур Орн Ејнарсон и Бертрам Облинг.

To top