Останати спортови

Синер: Не се чувствував добро пред мечот со Медведев

Синер: Не се чувствував добро пред мечот со Медведев

Италијанскиот тенисер Јаник Синер беше елиминиран во четврфиналето на Вимблдон од Русинот Данил Медведев со 3-2 во сетови.  6-7, 6-4, 7-6, 2-6 и 6-3 со што се пласира во полуфиналето каде што ќе игра против Карлос Алкараз.

Синер по мечот се пожали дека не се чувствувал добро пред дуелот со Русинот.

„Имав одредени проблеми, а потоа на нив се додаде и заморот. Ова не го намалува квалитетот на Данил, кој одигра паметно. Земав медицински тајм-аут затоа што имав сериозни проблеми. Секако дека сум разочаран од третиот сет, но тоа е веќе минато“, изјави Синер.

To top