Останати спортови

Одбојкарите во сабота ја очекуваат прва победа во Златната Лига

Одбојкарите во сабота ја очекуваат прва победа во Златната Лига

Македонската одбојкарска репрезентација пристигна во Беверен, каде в сабота и в недел аќе ги продолжи настапите во Европската Златна лига 2024.

По двата порази на првиот турнир во Струмица, селекторот Наковски се надева дека одбојкарите ќе успеат првата победа да ја запишат токму на турнирот во Белгија.

Македонија в сабота против Азербејџан ќе игра во салата „Топспортхал“ во Беверен со почеток од 17:30 часот. Ден подоцна се среќаваме и со селекцијата на Белгија во терминот од 15 часот против селекцијата на Белгија.

To top